2017 Audi A5 Sportback 1.4 TFSI

Alman devi Audi‘nin şık Sportback modelinin ufak hacimli motoru kaputunun altına yerleştirildi.

İkinci kuşak Audi A5 Sportback modelleri 2016 senesinde bizlere 2 litre hacimli motorla sunulmuştu. Fakat, yüksek vergi oranları nedeniyle otomobil severler daha ulaşılabilir bir alternatifi beklemekteydiler. Bunun farkında olan Audi, Cenevre Otomobil Fuarı’na 1.4 litre hacimli benzinli motor ile geldi.

A5 Sportback 1.4 TFSI, manzara bakımından kardeşlerinden bir değişik olmayan olmasa da köşeli hatlı tasarımı, yeni Matrix LED farlarıyla birleştirerek bilhassa gece karanlığında kendisini belli etmeye yetmekte. İç mekanı tipik Audi çizgilerini taşıyan otomobilin 480 litre hacimli bagajı, arka koltuk sırtlıkları yatırılarak 1.300 litreye kadar büyütülebiliyor.

Audi aktif şerit takip asistanı otomobilin şeridinde kalmasını sağlarken sıkışık trafik asistanına sahip Stop&Go, adaptif sürat sabitleyici de sıkışık trafikte sürücüye destek sunmakta. Yeni Audi A5 Sportback sürüş, yolcu ve yaya güvenliğini artıran Park asistanı, arka çapraz trafik asistanı, araçtan iniş uyarısı çarpışma engelleme asistanı ve dönüş asistanının yanı sıra Audi Pre-Sense gibi sürüş destek asistanları da bu modeli tercih eden kullananlara sunmakta.

Kaputu altında başka Audi modellerinden de tanıdığımız, turbo beslemeye sahip, 1.4 litre hacimli benzinli motor tespit edilen A5 Sportback 1.4 TFSI bu motor yardımıyla 150 beygir güç, 250 Nm torkluk bir güce sahip durumda. 7 ileri vitesli, çift kavramalı, yarı otomaitk S-Tonic şanzımanla yayılan otomobilin fabrika verisi ortalama yakıt tüketimiyse 100 km amacıyla 5.4 litre, yani gayet iyi bir rakam…

Dynamic, Sport ve Design adlı üç donanım paketine sahip olan A5 Sportback 1.4 TFSI‘ın başlangıç fiyatı 217.797 TL olarak açıklandı. Bu fiyat seviyesi, aynı motor, şanzıman ve donanım paketine sahip A5 Coupé versiyonlarıyla da aynı durumda.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*