2017 Honda Civic Hatchback

Japon devi Honda‘nın sevilen modeli Civic‘in 10. kuşak beş kapılı seçenekleri Türkiye’deki fiyatları belli oldu.

Bilindiği üzere “aracında problem istemeyen” otomobil severlerin aklına gelen Japon otomobilleri arasında Honda Civic kendini kanıtlamış halde ve modelin Türkiye’deki onuncu kuşak seçenekleri adına bizlere ilk olarak sedan beden sunulmuştu. Birkaç gün evvelce de 1.5 litre hacme ve turbo beslemeye sahip benzinli motor da aileye eklenmişti. Japon yapımcı beklenilen müjdeyi nihayet verdi ve Türk otomobil severlere beş kapılı hatchback sekmesini sundu.

İlk olarak şunu söylemeliyiz ki Civic Hatchback de dört kapılı kardeşi gibi spor bir görünüşe sahip. Bunun yanı sıra vasıtada 17 inç alaşım jantlar, ön ve arka park sensörleri, geri görüş kamerası, Honda Connect bilgi ve eğlence ekranı, çift bölgeli klima, LED farlar, arka tampon ortasına alınmış çift egzoz çıkışı ve bagaj üstü spoyleri gibi harika özellikler yer almakta.

Civic Sedan RS’e benzer olarak bu modelin de kaputunun altında 1.5 L hacme sahip benzinli motor yer alacak ve toplamda 182 beygir, 220 Nm tork güç üretecek. Sürekli parametre oranlı otomatik şanzımanla (CVT) donatılmış olan otomobil 100 km sürate 8.2 saniyede ulaşırken maksimum sürati da 200 km olarak açıklanmış halde.

410 litre gibi çarpıcı bir bagaj hacmi yayınlayan Civic Hatchback‘in tek donanım paketinin ismi ise “Sport” olarak açıklandı. Otomobilin 100.900 TL olarak belirtiler başlangıç fiyatı, aynı motor ve şanzıman ikilisine sahip, RS donanımlı sedan kardeşinin fiyatından 9.000 TL daha ideal halde.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*