2017 Hyundai i30 Wagon İlk Görüntüsü

Hyundai‘nin merakla beklenilen i30 Wagon modeline ait ilk görüntü bizlerle paylaşıldı.

Yeni model i30 Wagon, aile otomobillerinin en akılcı, en ferah ve en kolay olanlarından birisi olarak tarihe geçecek gibi gözüküyor ve konuyla alakalı ilk geliştirme olarakta aracın 528 litrelik bagaj hacmini arttırılması bekleniyor. Gelecek ay tanıtılacak olan i30 Wagon’un yan profilden çekilmiş bir görüntüsü yayınlandı. Yeni modelin, sahip olunan kompakt modelin 528 litrelik bagaj hacmine 17 litre daha eklenecek olmasıysa araca dair verdiği bilgilerden ilki.

Otomobilin kaputunun altının beş kapılı modelin benzeri olacağı gerçeği tabii ki bizi şaşırtmadı. Yani, turboşarjlı 1.4 litrelik benzinli bir motor beklemekteyiz ancak 138 beygir ve 242 Nm üretebilen motorun yerine 100 beygir yapan 1.4 litrelik motor da tercih edilebilir. Bu ikisi arasında da 1.0 litre 120 beygirlik bir motor alternatifi yer alıyor olacak.

Ayrıca 95, 110 ve 136 beygir seçenekleriyle sunulacak olan 1.6 litrelik turbodizel alternatifi de alıcılarını bekliyor olacak. Otomobil, motor tercihine göre altı ileri manuel ya da yedi ileri çift kavramalı otomatik şanzıman ile sunuluyor olacak.

Wagon’un yanında, i30 da, senenin ikinci %50 sinde 250 ve 275 beygirlik kuvvetli motorlarla gelecek. Önümüzdeki senenin ilk haftalarında seriye şık bir fastback varyantı da eklenecek. Üç kapılı coupe modeli ise yeni jenerasyonda maalesef yer almıyor.

Hyundai i30 Wagon ilk kez 7 Mart’ta Cenevre Otomobil Fuarı’nda otomobil severlerle buluşacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*