2017 Kia Picanto

er yaşamış Picanto‘da işler daha canlı bir dış dizayn ve 2017 Cenevre Fuarı’nda boy gösteren GT Line versiyonu ile başladı. Güney Koreli üretici, %100 oranında daha kuvvetli çelikler kullanarak iç mekandaki ses, titreşim ve sertlik civarını aşağıya çekmeyi başarmış halda. Bu sayede küçücük modelin kabini gerektiğince rafine hâle gelmiş. Kia, yeni Picanto‘nun 39 dB (desibel) ile sınıfının rölantideki en sessiz modeli olduğunun da altını çizdi.

2017 Picanto A segmentine çarpışma halinde yaralanma tehlikesini azaltmaya yarayan otonom acil hal freni getirerek de bir ilke imza atmış halda.

Picanto‘nun iç mekanının odak noktası ise 7 inç genelinde dokunmatik ekranda yer alan bilgi eğlence sistemi. Apple CarPlay ve Android Auto uyumluluğu tespit edilen kent aracı, aks mesafesinin 15 mm yükselmesi ile aranılan ferahlığa biraz daha yaklaşmış halda. Bunun sağlanmasında ön sekmenin kısaltılması ve tekerleklerin daha da uca itilmesinin tesiri katiyen inkar edilemez.

Teknik detaylara baktığımız vakit ise vasıtada 1.0 ve 1.25 litrelik atmosferik motorların bir önceki jenerasyondan taşındığını görmekteyiz. Yeni Picanto, senenin dördüncü çeyreğinden itibaren 100 beygir ve 172 Nm üretebilen, üç silindirli, 1.0 litrelik turbo benzinli motora kavuşacak. Üç motor alternatifi de 5 ileri manuel vites kutusu ve önden çekiş sistemiyle güçlerini yola aktaracak. Sadece 1.25 litrelik motorda 4 ileri otomatik şanzıman opsiyonu yer alacak.

Kia, yeni Picanto‘nun Avrupa satışlarına ise senenin ikinci çeyreğinde başlamayı planlamakta.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*