2017 Opel Insignia Sports Tourer

Alman devi Opel‘in Insignia modelinin Sports Tourer versiyonu Vauxhall ve Holden modellerininkiyle beraber tanıtıldı.

General Motors, birkaç ay evvelce yeni Opel Insignia Grand Sport’u, Vauxhall ve Holden Commodore amblemli modeller ile beraber tanıtmıştı. İlk yenilik ise orta sınıf sedanın 490 litrelik bagaj hacmine 30 litre eklenmesiyle beraber wagon versiyonun toplamda 520 litre bagaj hacmine sahip bulunduğundan yana oldu. “Seyahat severlerin dostu” diyebileceğimiz otomobilin arka koltukları katlandığındaki bagaj hacmi 1,638 litreye kadar çıkarılabilmekte.

Tahmin edebileceğiniz üzere başka bölümler tamamiyle sedandan alınmış durumda. Bu yüzden bu model, eski Insignia Grand Sport’a kıyasla 200 kilogram daha hafif. Aracın 73 mm daha uzun (4,986 mm) ve 92 mm daha geniş (2 metreden fazla) oluşunu hesaba kattığımız zamansa bunun gerektiğince başarılı bir girişim bulunduğunu belirtmeliyiz.

Insignia Grand Sport gibi, wagon kardeşi de düşük versiyonlarında ön tekerden çekiş sistemine sahip ve yüksek versiyonlarında, tork vektörlü dört tekerden çekiş sistemi bulunmakta. Ekstra bir ücret karşılığında, otomobile yeni tasarlanan LED farlar da eklenebilmekte.

General Motors, araca neyin güç vereceği konusu ile ilgili rastgele bir açıklama gerçekleştirmekten kaçınsa da fakat 2018 Holden Commodore Sportswagon’un 308 beygir ve 370 Nm’lik V6 motora sahip olacağı halihazırda bilinmekte. Adaptif amortisörler ve sekiz ileri otomatik şanzımanın gündemde bulunduğu ise gelen başka bulgular arasında yer almakta.

Insignia amblemli sedan ve wagon modelleri, satışa sunulmadan evvelce önümüzdeki ay Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacaklar.

3 yorum

  1. Bayılıyorum şu arabaya şu güzelliğe baksana

  2. Opel gibi araba yok arkadaş kim ne derse desin

  3. Arabanın güzelliğine bak şöyle bir arabam olsa keşke

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*