2017 Opel Insignia Üretimine Başlandı

Merakla beklenilen 2017 Insignia’nın üretimi gerçek anlamda başladı.

Opel‘in, General Motor yapısında ilerlettiği son modelleriden biri olan, ikinci kuşak Insignia‘nın üretimine Almanya’daki Rüsselsheim fabrikasında başlandı. Fabrikada sedan ve station wagon olmak üzere iki beden opsiyonunun üretilmesi amacıyla aşağı yukarı 500 milyon Euro yatırım yapılmış durumda.

Üretim bandından çıkan ilk Insignia, Grand Sport bedensinde, 2.0 litrelik 170 beygirlik dizel motor sahip olan beyaz bir otomobildi. Yeni modelin, konumunu aldığı modelin konumunu doldurması amacıyla çok çalışması gerekiyor. İlk Insignia 940.000 adetlik satış rakamıyla Opel‘in bütün vakitlarının en çok satan dördüncü modeli ünvanına sahip olmuştu. Bununla yetinmeyen Insginia 2009’da Avrupa’da Yılın Otomobili mükafatına de layık görülmüştü.

Görünen o ki ikinci kuşak Insignia, birincinin başarılı olmasını gölgede bırakacak. Değişikliğe uğrayan özelliklere baktığımız vakit dış tasarımın aslında ciddi şekilde gelişmiş olduğunu ve kabindeki nitelik duygusunun de artırıldığını görmekteyiz. Bunu söylemişken Astra ve Insignia modelleri arasında kabin tasarımı farklarının daha gözlü görülür duruma getirilmesi de beklentiler arasınd yer almakta.

Eski modele göre 200 kg kadar hafif olan yeni modelin siparişlerinin alınmasına bir ay kadar evvelce başlanmıştı. Şu anda Grand Sport ve Sports Tourer modellerini alabiliyorsunuz ve Country Tourer ise senenin ikinci yarısından itibaren satışa sunulacak. Daha sonraysa model gamının en üstünde konumlandırılan OPC modeli tanıtılacak.

Yeni Insignia Grand Sport ve Sports Tourer modelleri yaz gibi satış bayilerinde olacak. Almanya sektöründe otomobilin fiyatları 25.590 Euro’dan başlamakta ki bu da en büyük rakiplerinin başında gelen Volkswagen Passat‘tan 1160 Euro daha ideal manasına gelmekte.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*