2017 Peugeot Partner Tepee Electric

Fransız markasının sevilen modeli Partner Tepee‘nin elektrikli versiyonunun satışlarına Eylül ayında başalayacak.

Peugeot, yeni getireceği elektrikli Partner Tepee Electric ile sevilen modeli Partner‘in yelpazesini genişletme hazırlığı içerisinde. Makyajlı Partner Tepee‘yi asli alan vasıtada 2012’de tanıtılan Partner Electric‘te görülen güç ünitesinin benzeri yer alacak.

Partner Tepee Electric, kuvvetinü 67 beygir (49 kW) ve 200 Nm üretebilen, kompakt bir elektrik motorundan alıyor olacak. 22.5 kWh kapasiteli iki lityum iyon bataryadan beslenen elektrik motor, aracın arka süspansiyonunun her iki yanındaki bölümün altında konuşlandırılacak ve kuvveti ön tekerleklere aktaracak. Yeni Avrupa Sürüş Döngüsü’ne (NEDC) göre aracın menzili 170 km olarak açıklanmış durumda.

Fransız marka, bataryaların gelişiyle daha düşük bir ağırlık merkezine kavuşan süspansiyon düzeneğinin “dinamik sürüş ve iyi bir manevra kabiliyeti” sunacağını iddia etmekte. Bataryaların %80 oranında şarj edilmesi amacıyla gereken vakit 30 dakika iken ev tarzı şarj aletlerinde çıkış akımına göre bu vakit 8.5, 12 ya da 15 saati bulmakta.

Kullanıcılar, Peugeot doğrulusunda yasenean özel bir program yardımıyla akıllı telefonlarında araçlarının şarj halini takip edebilecekler. Araçtaki başka standart özelliklere baktığımızda sürat sabitleyici, direkt olarak lastik basıncı takip ekranı, yokuş kalkış asistanı özelliğine sahip elektronik kararlılık denetimi (ESC) gibi donanımlar karşımıza çıkmakta.

Beş kişilik oturma kapasitesi yayınlayan kabinin derhal gerisinde 1,350 litrelik bagaj hacmi yer almakta ve arka koltuk sırtlıkları katlandığında bu rakam 3,000 litreye çıkarılabilmekte. Bu tip araçlarda bagaj açıklığının ne kadar büyük olduğunu bilirsiniz, yani Partner Tepee Electric‘de eşya depolama işi gerektiğince kolay olacak. İç mekanda yasenean depolama kısmı ise toplamda 78 litreyi bulmakta.

Peugeot, elektrikli Partner Tepee‘nin bakım maliyetinin samimi yanmalı motora sahip, aynı ayarda bir araca göre %30 oranında daha az olacağını öne sürmekte. Bataryalar 8 sene ya da 100,000 km garantili iken elektrik güç zinciri amacıyla 5 sene ya da 50,000 km teminatı verilmekte.

Elektrikli minibüs, Mart ayında kapılarını açacak olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtıldıktan sonra Eylül ayında pazara sürülecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*