2018 Opel Insignia Country Tourer Tanıtıldı

Daha evvelce bahsetmiş olduğumuz Opel Insignia Country Tourer modeli nihayet bizlere lanse edildi ve yerden yüksek yeni amiral gemisinde AWD standart olacak.

İlk olarak, Opel/Vauxhall Insignia Country Tourer‘ın Avustralya’da Holden Commodore Tourer adıyla satılacağını ve Rüsselsheim odaklı markaya göre Insignia ailesinin amiral gemisi modeli olacağını sizlere belirtelim. Henüz görünen o ki, önümüzdeki senelerde sportif OPC türevi gelinceye kadar da bu hal geçerliliğini koruyacak gibi.

Tahmin edeceğiniz üzere Country Tourer, standart Sports Tourer‘ı asli almakta. Özelliklerine baktığımız vakit ilk gözümüze çarpan ayrıntı olarak Insignia gamının station wagon üyesinin süspansiyon ayarlarının değiştirilmesi neticesinde yerden yüksekliğinin 20 mm arttığı görülmekte. Çamurluk ve marşpiyelere eklenen plastik koruma panelleri, Country Tourer‘ı kardeşinden daha dayanıklı bir hâle getirmiş, anlatılan bu plastik paneller, ön ve arka tamponların alt alanında de görülebilmekte.

Halihazırda Insignia Grand Sport ve Sports Tourer‘dan tanıdığımız, tork yönlendirme sistemine sahip yeni dört tekerlekten çekiş sistemi ise Country Tourer‘da standart olarak yer almakta. Opel‘in bu model ile pazara sürdüğü AWD sisteminde beş bağlantılı arka süspansiyon ile elektronik kontrollü, iki adet çoklu kavrama gibi bilhassar yer almakta.

Bildiğiniz üzere bir evvelceki nesilde Country Tourer, ileri aşamada daha ideal fiyatlı ve önden çekişli bir sürüme kavuşmuştu. Bu nesil de amacıyla aynısının yapılıp yapılmayacağı şimdilik belli değil.

Dürüst olmak gerek görülürse bunun dışında Country Tourer‘ın Sport Tourer‘dan pek bir farkı yok… Bagaj hacmi ise bir evvelceki kuşağa göre 130 litre arttırılarak 1,665 litreye çıkarılmış halda. Aynı vakitte aracın tavanına 100 kilograma kadar yükleme yapılabilmekte. 92 mm çoğalan aks uzaklığı ise bilhassa opsiyon olarak ısıtma fonksiyonu eklenebilen arka koltuklarda oturan şahıslara daha çok alan sunuyor olacak.

Teknoloji kanadına baktığımızda 2018 Opel Insignia Country Tourer‘da 32 diyottan meydana gelen LED matrix farların opsiyon olarak sunulduğunu görmekteyiz. 360 derece görüş kamerası, Apple CarPlay ve Android Auto uyumluluğu, otomatik acil hal frenine sahip adaptif sürat sabitleyici, şerit takip asistanı ve arka çapraz trafik uyarısı gibi bilhassar ise vasıtada standart olarak yer almakta.

Opel ve Vauxhall amblemli sürümler Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktıktan kısa bir vakit sonra pazara sürülecek. Holden modelini isteyenler ise ise 2018 senesine kadar beklemek zorunda.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*