2019 Model Lamborghini

2019 Model Lamborghini

Lamborghini, ülkemizde sıklıkla kullanılan ve dünyada da kendisine çok ciddi bir Pazar payı elde eden SUV modellerinden bir tanesi olan Urus markasını, yıl bitmeden önce tanıtmış oldu. Tanıtımın üzerinden çok vakit geçmeden, aslında Lamborghini markasının günümüz teknolojisinin ilerisinde nasıl bir yol izlediği de anlaşılmış oldu. Dünyanın en hızlı SUV’unu üreten Lamborghini markası, bu sayede teknik verileriyle ve dikkat çeken fiyatıyla da uzun süre konuşulacak bir özelliğe sahiptir. Lamborghini Urus, SUV sınıfında son yıllarda görülen rekabeti sonlandırmak ve bu segmentte farklı bir yaklaşım sergilemek için çıkartılmıştır. Özellikle Bentley ve Rolls- Royce firmalarına karşı bir hamle olarak görülen Lamborghini Urus modeli, süper otomobil klasmanının SUV tasarımına geçmesini sağlamış oldu.

Lamborghini Urus Özellikleri

Coupe SUV olarak üretilen Lamborghini Urus, aynı zamanda spor tasarımıyla da hemen ön plana çıkmaktadır. Performans olarak çok iyi bir derecede olan araç, 5 metrenin üzerinde bir uzunluğa sahiptir. 3003 mm olan aks aralığı ile birlikte, Coupe araçlardaki dar yaşam alanı da ortadan kaldırılmıştır. Diz mesafesi de çok iyi durumda olup, sürücü için çok keyifli bir yaşam alanı meydana getirilmiştir. 4 kapılı olan Lamborghini Urus, aynı zamanda 2 + 2 şeklinde bir oturma planına sahiptir. Bu sayede arkada oturan misafirler bile Lamborghini Urus spor otomobil havasını yaşayabileceklerdir.

Lamborghini Urus Teknik Detaylar

Fabrikasyon olaran Lamborghini Urus modeli 21 inç jantlarla gelmektedir. Motoru 4.0 Litre ve V8 çift turbo beslemeli bir benzinli canavara sahiptir. Yol canavarı olarak adlandırılan Lamborghini Urus, aynı zamanda 640 beygir ile 850 nm tork güç üretmektedir. Dört çeker olan araç, aynı zamanda diskli karbon seramik disk frenlere de sahiptir. 2 ton ağırlığı olmasına rağmen, kısa sürede durma başarısını arttırmaktadır. 616 litrelik bagaj alanı, aslında aracın ne kadar çok yönlü bir üretime sahip olduğunun da en iyi göstergesidir. Ki bu bagaj alanı koltuklar katlandığında ise 1596 litrelik bir yükleme kapasitesine ulaşmaktadır.

2019 Yeni Lamborghini Urus Fiyatı ve Yollara Çıkış Tarihi
Aracın lansmanın da açıklanan Avrupa fiyatı 171.429 euro. Yurt dışında ne kadar da fiyatlar uygun değil mi? Fakat ülkemizde euro kuru ile çarpılıp gelmeyecek. Şuan ki kur ve vergiler dahilinde yaklaşık 2.4 milyon TL ile ülkemizde alıcı bulmasını bekliyorum. Son olarak aracın teslim tarihi ise 2019 ilk ayları olarak açıklandı.

Yeni Lamborghini Urus Teknik Özellikleri
Motor: 4.0 litre 650 ps 640 beygir 850 nm tork (çift turbo beslemeli benzinli)
Şanzıman: 8 ileri otomatik şanzıman
Performans: 0-100 km/s: 3.6 saniye – Maksimum hız: 305 km/s
Yakıt Tüketimi: Şehir içi / Şehir Dışı / Ortalama / Co2: 16.7 / 9.7 / 12.6 / 292 g/km
Boyut: Uzunluk / Yükseklik / Genişlik: 5112 mm / 1638 mm / 2016 mm
Yakıt Tankı: 85 litre (10 litre yedek deponun)
Bagaj Alanı: 616 litre
Boş Ağırlık: 2200 kg’dan az

Bir yorum

  1. Süper bir araç. Yerli arabalar konusuna ne zaman geliyor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*