2019 Volkswagen T-Cross tanıtıld!

Volkswagen’in 2002 senesinde Touareg ile başladığı SUV macerası, 2019 senesinde T-Cross ile devam ediyor. Daha evvelce çıkışını yapan Seat’ın Arona modeline benzeyen yeni T-Cross, kardeşi polo ile de gerektiğince büyük benzerlikler taşıyor. MQB A0 platforumu üstüne inşa edilen model Arona’dan biraz daha büyük. Dış dizayn olarak tekrar aynı aileye mensup olan T-Roc ile benzerlikler de göze çarpıyor. İç tarafa göz attığımızda ise en büyük farklılık direksiyon doğrultusunda.

Diğer Volkswagen modellerinden ayrılan direksiyona T-Cross’a has bir hava katmış. Malzeme kalitesinin Polo ile gerektiğince benzer olduğunu söyleyebiliriz.
T-Cross, motor seçenekleri konusu ile ilgili kardeşleri Polo ve Arona’yı takip ediyor. Benzinli cephesinde 3 silindirli 1.0 TSİ motorlar 95 ve 115 BG güce sahip. ACT yani silindir kapatma teknolojisine sahip 1.5 motorların da gelecekte seçeneklere eklenmesi bekleniyor. Dizel doğrultusunda ise tek motor alternatifi sunuluyor. Bu motor 1.6 litre ve 95HP güç üretiyor. Bahsettiğimiz bu üniteler 6 ileri manuel ve 7 ileri DSG kombinasyonu ile satın alınabilecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*