Audi RS Q8 konsepti Cenevre’ye Gidebilir

Alman devi Audi‘nin teknoloji devi RS Q8 konsept modelinin üretimi, BMW X6 M ve Mercedes GLE 63 Coupe’den sonra istikbal.

Audi, bir ay kadar evvelce gerçekleşen Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Q8 konseptini tanıtmıştı ve yüksek performanslı bir RS versiyonu şuandan dünyaya tanıtılmaya hazırlanmakta. Makyajlı RS3 Sportback ile beraber aşağı yukarı üç hafta sonra düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağına inanılan RS Q8, sekiz ileri otomatik şanzıman ile bağlantılı, kuvvetli 4.0 litrelik V8 motora yer açmak amacıyla standart Q8’in plug-in hibrit motoru atacak.

Verilen raporlara göre yeni konsept, 605 beygir ve 700 Nm’lik S8 Plus ile derhal derhal aynı güce sahip olacak. RS etiketine sahip başka üretim ve konsept modelleri gibi, Q8 de Quattro dört tekerden çekiş sistemine sahip olacak. Bunların yanı sıra şirketin iddiasına göre RS Q8 100 km sürate beş saniyeden daha kısa bir sürede ulaşabilecek ve maksimum sürati da 300 km olacak.

Tahmin edebileceğiniz gibi RS Q8, fuarda sergilenen standart konseptten çok daha agresif görünecek ve iddialara göre daha geniş bir ızgaraya, dikkat çekici bir ön dağıtıcıya ve matris LED teknolojisi ile donatılmış trapez şeklinde farlara sahip olacak. Kabin ortamında yer alan birtakım sportif ipuçları da RS aRomalı konsepti standart Q8 modelinden ayırabilir kalitede olacak.

Audi Sport GmbH’in istikbal senelerde RS portföyünü genişletmeye odaklandığını da hesaba kattığımız vakit RS Q8 ile ilgili bu söylentiler bize çok da enteresan gelmemekte. Hem de yeni bir RS Q5 ve RS Q2 de bizlere tanıtılmaya hazırlanıyor. Bu modellerin yanı sıra hepsinin de üzerinde yer alacak bir R8 V10 Plus da konuşulanlar arasında yer almakta.

Standart Q8’in 2018’de tanıtılacağını düşünecek olursak, RS versiyonunun 2019 ya da 2020 gibi bizlere sunulması beklenmekte.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*