Audi Sport 2017’ye RS ile Darbe Vuracak

Audi Sport, yarışı daha da kızdırmak adına kuvvetli adımlar atmaya hazır.

Audi Sport‘un ana ismi Stefan Winkelmann, 2018 seneının sonuna kadar birtakım modellerin yeni jenerasyonları olarak da sunulacak olan çoğu RS modelinin sinyallerini verdi. Devam etmekte olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda konuşan Winkelmann’ın verilen CarAdvice ile yaptığı röportaj Mercedes-AMG ve BMW M adına “Dikkatli olun” çağrısı olarak da algılanabilir…

Audi Sport bunu yaptığı takdirde dünyanın dört bir yanından gelen müşterilerin greksinimlerini daha iyi karşılamak adına çok detaylı RS etiketli mamüller sunuyor olacak ve bu da vakitle firmanın gerçek bir marka ve global rakip durumuna dönüşmesine yardımcı olacak. Winkelmann araçların hepsinin kimliğini açıklamasa da gündemin sekiz otomobili içerdiğini ve RS3 Sedan ve RS5 Coupe‘nin bu sekizli içersinde yer aldığını bildirdi.

Gelecek aylarda, RS4 Avant otomobil severlere tanıtılacak ve daha sonra buna RS5 Convertible ve ilk RS5 Sportback aileye katılacak. Audi, RS Q portföyünü güçlendirme planlarını esasen duyurmuştu, bu yüzden yeni Q5’in RS dokunuşu alması da kulağa gerektiğince mantıklı gelmekte. Daha ufak Q3 ise bu sene yeni jenerasyonuna geçmeye hazırlanmakta ve bu yüzden 2018’den evvelce bir RS versiyonu gelebilir. Altıncı ve son RS modeline istikbal olursak onun ne olacağı gizemini korumakta. Yeni A7 Sportback ve ilk Q8 önümüzdeki sene pazara çıkacak, bu yüzden ikilinin RS versiyonlarının yakın bir vakitte çıkmasını beklemek biraz mantıksız olacaktır.

Audi Sport, bir hiper otomobil üretme fikirleri olduğunu fakat şimdilik üretim amacıyla yeşil ışık yakılmadığını da itiraf etti. Hiper otomobil, şirket yöneticilerinden onay almış olsa bile 2018’in sonuna kadar hazır olmayabilir. Eğer otomobil üretime geçerse Audi Sport’un marka bilinirliğini arttıracağına dair hiç şüphemiz yok.

NOT: Görseller 2018 Audi RS5 Coupe modeline aittir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*