BMW 2 Serisi ve M2’ye Hafif Makyaj

Alman devi, iç mekana yapılan değişiklıklar amacıyla “Tamamen yeni” dese de gerçek biraz değişik…

BMW 2 Serisi‘nin yenilenmesi de büyük kardeşi 4 Serisi‘nde bulunduğu gibi elden geçirme operasyonu şeklinde oldu. Yeniliklerin en çok ilgi çekeni yanı ise bi-LED farların tüm modellerde standart olarak sunulacak olması gibi durmakta. Opsiyonel donanımdaysa full LED farlar yer alıyor olacak. Görsel olarak yeni ünitelerle eskilerinin en büyük farkı “Angel Eyes” adlı halkaların yuvarlak yerine bundan sonra altıgen şeklinde sunulacak olması.

Ön panjurun bundan sonra daha geniş böbreklere sahip bulunduğunu ve hava girişlerinin de genişletildiğini görmemek olası değil. Bu yenilikler 2 Serisi‘ne biraz daha agresif bir manzara kazandırmış halde. Arkada pek bir şey değişmemiş gibi görünse de BMW, standart olarak sunmuş bulunduğu LED stopların iç tasarımlarını yenilemiş. Dışarıda karşılaşılan değişiklıkları tamamlamak amacıyla ikisi mavi, biriyse turuncu üç beden rengi ve ikisi 17, ikisi de 18 inç çaplı dört jant alternatifi de donanıma eklenmiş halde.

İç tarafa baktığımız zamansa marka doğrulusunda “Tamamen yeni” bulunduğunu söyleyıln değişiklıkların yalnızca sıkı BMW takipçileri doğrulusunda anlaşılacak düzeyde bulunduğunu görmekteyiz. Piyano karaına boyanmış daha çok parça yayınlayan 2 Serisi kokpitinde değişik biçimli hava çıkışları, ek krom süslemeler ve elden geçirilmiş torpido gözü yer almakta. BMW, gösterge panelinin kara oluşuna ilgi çekerken opsiyonel olarak yayılan 8.8 inç büyüklükte ekrana sahip navigasyon sistemi ise dokunmatik ekrana sahip.

Kablosuz şarj tepsisi de kablolarla uğraşmayı sevmeyen kişileri çok mutlu edecektir. Hem de bundan sonra tüm 2 Serisi ailesi Apple CarPlay destekli. Aracını Wi-Fi noktası olarak kullanmak isteyenlerse bunu 10 cihaza kadar yapabilecek.

Motor gamı, daha evvelce de bulunduğu gibi üç, dört ve altı silindirli ünitelerden oluşuyor ancak dizel üniteler bundan sonra yeni bir turbo besleme teknolojisi ve daha başarılı common-rail direkt enjeksiyon sunmakta. Önceden bulunduğu gibi motor opsiyonuna bağlı olarak 6 ileri vitesli manuel ya da 8 ileri vitesli otomatik şanzımanlar donanıma eklenirken xDrive adlı dört tekerlekten çekiş sistemi de yalnızca birkaç modelde sunulmakta.

2 Serisi şu ana kadar 140.000’in üstünde satışa ulaşmış halde ve en büyük pazarlar A.B.D., İngiltere ve Almanya. Güncellenen modellerin satışına ise Avrupa’da Temmuz ayında başlanacak. Hem de daha kuvvetli bir M2 CS modelinin istikbal yıl bizlerle beraber olması da beklentiler arasında. Sınırlı üretime sahip olması beklenilen otomobilin de M4 CS gibi daha hafif olması planlanmakta.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*