Citroen’den İlginç Bir Ticari

Fransa kökenli Citroen firmasının yeni ticari konsepti SpaceTourer 4X4 Ë Concept, eğlenceyi arazide arayanların oyuncağı olacak gibi gözüküyor.

Citroen‘in deli tasarımlar yaptığı senelardır tanınan bir gerçek ancak bu özelliği firmaya sürenin ilerisinde olmanın yanı sıra çoğu mühendislik denemesi yapmasına da imkan sağlamakta… Fransız devi bu kez de 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’na değişik bir konseptle katılacak. C-Aircross konsepti de organizasyon boyunca SpaceTourer 4X4 Ë Concept‘e eşlik ediyor olacak.

Yarı MPV yarı Crossover tasarımıyla ilgi çeken dört tekerlekten çekişli araç, zorlu arazide yol alabilmek isteyen ailelerin greksinimlerini görebilecek şekilde geliştirilmiş durumda. Fransız yapımcının yaptığı bildirime göre standart SpaceTourer modellerinden 60 mm daha yüksek yapıya sahip olan konsept XS, M ve XL boyutlarda hayal edilmiş ve bu sayede hitap edilen müşteri kitlesi de artırılmış. Cenevre’de sergilenecek olan alternatif konseptlerden en kısa olanı ve 4.6 metre boy, 1.9 metre yüksekliğe sahip.

Peugeot Traveller ve Toyota Proace ile kardeş olan SpaceTourer‘ın burada görülen versiyonu, eller serbest kayar yan kapılar yardımıyla iç mekanına çok daha rahat ulaşım sağlamakta. Kabin gerçekte 9 şahıs amacıyla yeterli hacim sunuyor olsa da Cenevre’ye gidecek olan vasıtada beş adet tekli koltuk yer alacak.

Citroen, aracın kaputu altında, standart SpaceTourer modellerinde de vazife yapan 2 litre hacimli bir turbo dizel motor kullanmış ve bu motor yardımıyla imal edilen 150 beygir güç, 370 Nm tork, 6 ileri vitesli manuel şanzımanla dört tekerleğe iletiliyor. Automobiles Dangel doğrulusunda tasarlanan transfer organları ise istenildiği takdirde değişik çekiş modları sunabilmekte.

Citroen, SpaceTourer 4×4 Ë Concept‘i, kar zincirleriyle birlikte, Cenevre Otomobil Fuarı’nda, 7 Mart’a denk gelen ilk basın günnde hazır bulunduracak. Bu araç, geçen sene tanıtılan SpaceTourer HYPHEN concept ile yakın özelliklere sahip.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*