Daha Güçlü bir McLaren 720S Long Tail Yolda

McLaren süper modeli 720S amacıyla ekstra güç, daha iyi bir şasi ve çok daha çoğunu planlamakta.

720S’in üstündeki örtüler kaldıralı çok olmadı fakat McLaren şuandan yeni bir versiyon üstünde çalışmalara başlamış gözükmekte. Car and Driver’a göre İngiliz süper otomobil yapımcısı bir LT ya da Long Tail versiyonunun üstünde çalışıldığını onaylamış durumda. Söylenene göre 720S‘in yeni modeli yenilenecek özellikler yardımıyla daha çok güce sahip olacak.

Marka CEO’su Mike Flewitt konuyla alakalı olarak “675LT büyük bir başarıydı. Long Tail’i muhakkak tekrarlayacağız. Artık LT markası da kurulduğu amacıyla bir otomobilin LT versiyonunu duyurduğumuzda herkes ne bekleyeceğini bilecek.” şeklinde konuştu.

650S ve 675LT’de bulunduğu gibi, 720S LT de daha hafif olarak, daha iyi sürüş dinamikleri ile ve standart modelin 719 beygir gücünden daha çok güce sahip olarak otomobil severlere sunulacak. Konuya ilişkşin ayırt edici küçük dizayn dokunuşlarından bahsetmeye lüzum bulunduğunu sanmıyoruz bile. McLaren aracın, yeni Huracan Performante ve gelmekte olan 488 pist versiyonu gibi modellere baş kaldırmasını ummakta.

Ancak 720S, McLaren serisinde LT dokunuşu alacak tek vasıta olmayabilir. Flewitt, potansiyel bir 570SLT ile alakalı gelen soruya, bu fikrin “ciddi şekilde” değerlendirildiğini ifade etti ve sonrasında “Bunu gerçekleştirme amacıyla büyük bir potansiyel var. Bence daha hafif ve süratli Sport Series kusursuz olur, bunun LT olup olmaması diğer bir konu. Ama evet, lüzumtiğince iştah açıcı olurdu.” şeklinde bir açıklama yaptı.

McLaren müşterileri ise henüz 100 km sürate 2.8 saniyede ulaşabilen ve maksimum sürati 341 km olan 719 beygirlik model ile yetinmek zorundalar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*