E-Tron Quattro 2018’de Kesin Bizlerle

Volkswagen Grubu nihayetinde tamamiyle elektrikli E-Tron Quattro’nun müşteri siparişlerini açtığını açıkladı.

Alman devi, nerdeyse 10 senedir sunduğu sonsuz elektrik motorlu konsept, uzun basın bültenleri ve ayrıntılı teknik verilerin yayınlandığı toplantıların sonrasında bu müjdeli haberi nihayet bizlere duyurdu.

Audi, Norveç’ten başlayacak olan sipariş alımının defterleri dün itibariyle açtı. Dört tekerlekten çekişli, 500 km menzilli SUV amacıyla ilk sıralarda olmak isteyen müşteriler 20.000 Kron (Yaklaşık 10.500 TL) depozito yatırmak zorunda…

Bu arada şüphecilerin içi rahat olsun çünkü belirtiler 500 km’lik menzil optimist düşünceyle ulaşılmış bir tahminden öte ve bunun yanı sıra aracın sahip bulunduğu 95 kWh kapasiteli bataryaların aslında yüksek kapasiteli bulunduğu yadsınamaz bir gerçek. E-Tron Quattro‘nun final dizaynı ise şimdilik hazır değil. Bununla beraber otomobilin Audi Q5 ve Q7 arasında bir boyuta sahip olacağı ise bundan sonra resmileşti. Hem de son dizayn özelliklerinin de konsepttekinden çok da değişik olmayacağı da öne sürülen iddialar arasında yer almakta.

Bu arada Audi, E-Tron Quattro ile alakalı birtakım ek performans verilerini de otomobil severlerle paylaştu. Araç 435 beygir güç üretebilese de “Boost” modu yardımıyla bu güç, sınırlı bir vakit amacıyla 503 beygire yükseltilebilmekte. Hem de bu mod, maksimum tork değerini de 800 Nm’ye yükseltiyor. Büyük SUV, 0’dan 100 km sürate sadece 4.6 saniyede ulaşabiliyor.

Audi E-Tron Quattro ile alakalı şimdiye kadar öğrenilebilenler:

– Tamamen elektrikli SUV
– Uzun menzil (500 km üzerinde)
– 95 kWh batarya kapasitesi
– CCS hızli şarj (150 kW)
– Maksimum güç 503 beygir
– 0-100 km hızlenme zamanı 4.6 saniye
– İkisi arkada, biri önde toplam 3 elektrik motoruyla dört tekerlekten çekiş
– Sınırlandırılmış maksimum hız 210 km/s
– Konsept hâli seri üretimle nerdeyse aynı
– Üretim Brüksel’de yapılacak. 2018’de başlayacak.
– 4.88 metre boy, 1.93 metre genişlik ve 1.54 metre yükseklik
– 615 litre bagaj hacmi
– Batarya tedarikçileri LG Chem ve/veya Samsung SDI

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*