Ford’tan SUV Modellere RS Söylentisi

Hepimizin sevdiği Ford‘un SUV modellerine RS versiyon getireceğine dair söylentiler güçlendi.

Söylentiler gerçekleştiği takdirde Escape ve Kuga ikilisi, bu dokunuşu görecek ilk modeller arasında yerlerini alabilir. Ford firması da RS amblemi taşıyacak yüksek performanslı SUV modelleri üretme düşüncesine sıcak bakmakta. Firmanın performans direktörü Dave Pericak’in bir röportajında
“Sanırım müşteriler performansı seviyor. SUV’nin tanımı, Focus ya da Fiesta’dan çok farklı. Amerika’da ve küresel pazarlarda insanların agresif görünen ve spor duran araçları sevdiğini görüyoruz. Güç, ivmelenme ve motor gelişimi bekleniyor. Bu yüzden evet, ekstra performans SUV müşterilerinin hoşuna gidecektir.” şeklinde yaptığı yorum da bu görüşün desteklendiğinin kanıtı gibi.

Günümüzde piyasada tespit edilen performanslı SUV’leri beğenmediğini ifade eden Pericak, Ford‘un bu fikre yeşil ışık yakması halinde Ford amblemi taşıyacak modelin gerçek bir performans otomobili olacağını da paylaştı.

“SUV pazarına baktığınız vakit tam anlamıyla performanslı SUV modeli adedinin gerektiğince az olduğunu görebilirsiniz. Kısmi denemeler yapan markalar oldu, farklı yaklaşımlar gördük ancak %100 spor bir SUV göremedik. Bu alanda bir fırsatımız olduğunu düşünüyorum.”

Öyle gözüküyor ki Amerika Birleşik Devletleri’nde Escape, Avrupa’da ve Türkiye’de Kuga adıyla satılan SUV, RS dokunuşunu gören ilk model olacak. Yakın vakitte tanıtılan yeni Kuga, altyapısı yardımıyla performans güncellemelerini destekleyebilmekte. Şu anda piyasada tespit edilen en sportif Escape modeli Sport Appearance Package versiyonu. Adından da anlaşılacağı üzere paket içeriği sadece görsel detaylardan oluşmakta. 19 inç çaplı jantlar, karartılmış camlar ve kara yan ayna kapakları sportifliği belirtiyor olsa da performansa bir katkıda bulunmamakta. Kuga‘ya baktığımız vakitsa ST Line paketiyle karşılaşıyoruz. Aerodinamik pakette 18 ve 19 inç çaplı jant seçenekleri ve ST logoları yer almakta.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*