Hyundai, Türkiye’ye Şükranlarını Sunmakta

Güney Koreli marka, Türkiye’deki 20. üretim senesini özel bir donanım srandardı ile taçlandıracak.

Koreli yapımcı Hyundai, bundan 20 sene evvelce, kendi ülkesi dışında yer alan ilk otomobil fabrikasını İzmit’te kurmuştu ve bir hayli anlamlı olan bu vakası kutlamak isteyen otomobil devi, Türkiye’de ürettiği i10 ve i20 modellerine özel bir donanım srandardı eklemiş halde.

Star adını alan pakette, daha evvelce en üst donanım opsiyonuyla beraber gelen aksesuarların haricinde her iki model amacıyla de ilk olan donanımlar standart olarak sunulmakta. Yerli pazarda gösterilen satış başarısının haricinde dışalımta da başarılı halde olan bu çift yardımıyla Hyundai, 2016 senesinde 2 milyar dolardan çok dışalım geliri de sağlamış halde.

Modellerin detaylarına istikbal olursak, i10 Star‘da arka park sensörü, sunroof, 7 inç büyüklüğünde dokunmatik ekran, navigasyon sistemi ve 15 inç çaplı jantların haricinde ilk defa kRomajlı kapı kolları, anahtarsız giriş ve çalıştırmayla dijital ekranlı tam otomatik klimayı standart donanıma eklemiş, yani vasıtada yok yok desek aslında yeridir.

Sadece 1.25 litre hacimli benzinli motor ve 4 ileri vitesli tam otomatik şanzımanla alınabilen aracın fiyatı ise 61.900 TL olarak açıklanmış halde. Performans kısmına baktığımız zamansa 4 silindirli motorun, 87 beygir güç ve 121 Nm tork üretebildiğini görmekteyiz. 100 km sürata 13.8 saniyede ulaşabilen modelin maksimum süratı ise 166 km.

Büyük kardeş i20 Star‘ın donanımına baktığımız zamansa LED stoplar, açılabilir panoramik cam tavan, Bluetooth bağlantılı ses sistemi, sürat sabitleyici ve sınırlandırıcıyla arka park sensörlerini görmekteyiz. Siyah renkli tavan iç kaplaması, özel koltuk döşemeleri, koyu renkli, 15 inç çaplı jantlar ve şeritten ayrılma ikaz sistemi ise bu modele getirilebilecek ek özellikleri arasında konumunu almakta. Hyundai i20 Star‘ın fiyatıysa 67.900 TL.

Performans evresinde i10 Star’dan daha talihli olan i20 Star‘ın iki motor alternatifi bulunuyor ve bunlardan 1.4 litre hacme sahip olan benzinli ünitesi 4 ileri vitesli tam otomatik şanzımanla bizlere sunulmakta. 100 beygir güç ve 134 Nm tork üretebilen otomobil 100 km/s sürata 13.2 saniyede ulaşabilirken maksimum süratı 170 km.

Asıl sürprizse ilk olarak i20 Active modellerinde tarife talihi bulduğumuz turbo beslemeli, 3 silindirli, 1 litre hacimli benzinli motorun bundan sonra 5 kapılı i20 modellerinde de sunulacak olması oldu. 120 beygir güç ve 172 Nm tork üretebilen bu yeni ünite 6 ileri vitesli, manuel şanzımanla beraber sunulmakta. Bu otomobilin 100 km sürata ulaşması 10.2 saniye sürerken maksimum süratı 190 km.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*