İşte Audi’nin yeni canavarı!

Audi, 2019 senesi amacıyla makyajladığı R8 süper otomobilinin resmi duyurusunu gerçekleştirdi. Bu süper otomobil, her vakitte 5.2 litrelik V10 motorunu korudu. Yani daha önceki turboşarjlı V6 motor söylentileri hatalı çıkmış oldu. Ancak Audi, bu sahip olunan motorda güç artışı gerçeklştirmeyi da ihmal etmemiş. Aynı vakitte R8’in tasarımı ve teknolojik özellikleri de güncellenerek geliştirilmiş.
Tasarım anlamında, makyajlı R8’e baktığımız vakit eskisine göre daha keskin hatlar dikkatimizi çekiyor. Aracın ön ızgarasının genişlediğini ve yandaki hava girişlerinden ayrı yapısıyla güzel göründüğünü söyleyebiliriz.

Ayrıca ön tamponun kenarlarındaki bu büyük hava girişleri de eğimli yapılarıyla sportif görünüme fazlasıyla katkı sağlamışlar. Arka kısımda da bir hava girişinin enine şekilde aracın arkasını kapladığını görüyoruz. Arka tamponun altındaki difüzör de eskisine göre daha dikkat çekici bir yapıya sahip. Audi aynı vakitte kaputun derhal altındaki motor koruyucu parçasını da 3 parçalı yeni bir kapakla değiştirmiş.

Motor 1 TR’nin haberine göre makyajlı R8’in baz versiyonu dış gövdede parlak kara detaylara sahip olacak iken, R8 V10 Performance Quattro (eski nesildeki R8 V10 Plus’a karşılık geliyor) ise mat titanyum detaylara sahip olacak. Parlak kara detaylar baz versiyon R8’de bir opsiyon şeklindeyken, V10 Performance Quattro’da da istenirse mat titanyum detaylar yerine seçilebiliyor. Makyajlı R8’in kabini ise genel anlamda birtakım döşeme renkleri dışında aynı kalmış.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*