Lamborghini’den teknoloji adımı!

Dünyanın önde gelen mobil oyun yayıncı ve yapımcılarından Gameloft, Lamborghini iş birliği ile dünyanın en çok indirilen mobil oyun serisinin en son delegesi Asphalt 9: Legends’ın oyuncularını Lamborghini dünyasını keşfe çıkaran bir aktivasyona imza attı. Bu ortaklık bütün oyunculara gerçek ve sanal arasında bir köprü kuran oyun ortamında konsept vasıta Terzo Millennio’yu kullanma fırsatı verirken, düzenlenen müsabaka neticesi hak kazanan oyunculara da İtalya’daki Lamborghini genel merkezini gerçek hayatta keşfetme talihinı sundu.
Oyuncular, kısa bir süreliğine sadece Asphalt 9: Legends’ta tespit edilen Lamborghini’nin harika konsept aracı Terzo Millennio ile Dünya etrafında 1,175 defa dolanmaya eşdeğer uzunlukta, 8,6 milyon yarış tamamlayarak yarışın bütün eğlence ve heyecanı deneyimlediler. Bu seçkin marka deneyimi, oyun topluluğunun en iyi iki oyuncusunun İtalya’da hayatlarının gezisinde gerçek bir Lamborghini direksiyonunun başına geçmesiyle zirveye ulaşmış oldu. Oyuncular ayrıca, dizayndan mesul başkan Mitja Borkert ile tanışma ve Lamborghini vasıta montajının bütün aşamalarını inceleyebildikleri “Manifattura Lamborghini”yi ziyaret etme fırsatı elde etti. Bu görkemli gezi oyuncuların gerçek Terzo Millennio ile tanışması ile son buldu.

Gameloft bu ortaklık yardımıyla ‘paranın satın alamayacağı cinsten bir deneyimi’ oyuncularına sunarken, Lamborghini ise yayınlandığı Temmuz 2018 tarihinden bu yana 19 milyon indirme sayısına ulaşan Asphalt 9: Legends’ın geniş ve kapsamlı kitlesine hitap etmiş oldu. Bu özel proje, Donut Media, Shmee150, IZZI, Domingo ve Tanner Fox gibi araba endüstrisi & lifestyle influencer’ların dahil bulunduğu 5 büyük ortaklık ve kuvvetli bir dijital kampanya ile 32 milyon iletişim sağladı.

Gameloft Pazarlama Başkan Yardımcısı Damien Marchi, “Bu iş birliği Asphalt 9: Legends’ı ayrıcalıklı eğlencenin platformuna dönüştürme hedefimizi gösteriyor” dedi ve “Oyuncularımıza, Terzo Millennio’yu dünyada ilk kez kullanma fırsatı sunmaktan ve Lamborghini markasını özel ve sürükleyici bir şekilde deneyimleme talihi sunmaktan gurur duyuyoruz.” şeklinde ekledi.

“Gameloft’un Terzo Millennio’yu Asphalt 9: Legends’ta tekrardan tasarlarken her ince ayrıntıya gösterdiği itinalı ilgi ve disiplin, bu aracı ilk kez tasarlarken yararlandığımız felsefe ile birebir uyumlu oldu.” Diyen Collezione Lamborghini Başkanı Boris Paddu, sözlerini “Bu işbirliğiyle Lamborghini’nin marka farkındalığını Gameloft’un kapsamlı ve geniş kitlesi ortamında arttırmayı başardık,” diyerek bitirdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*