Makyajlı Hyundai Sonata Çizimleri

Güney Kore çıkışlı Hyundai‘nin Sonata modeli adından çok sık söz ettirmese de hayranlarının çok bulunduğu bilinmekte ve yenilenmiş otomobilin bu yaz gelmesi bekleniyor.

Yenilenmesi beklenilen Sonata‘ya dair ilk atılım firmanın kendisinden geldi ve Hyundai’nin resmi Facebook sayfasından makyajlı Sonata’nın ilk çizimleri yayınlandı. Birçok kez casus fotoğrafı çekilen modelin tanıtımının ise bu senenin gelişen dönemlerinde yapılması bekleniyor. En büyük ilerleme ise önceki iki nesilun yanısıra standart ve sportif versiyonun istikbal oluşu.

Çizimler, beklendiği kadar agresif olan tasarımı meydana koymakta ama bu çizgilerin üretim versiyonunda daha ölçülü şekillere dönüşmesini bekliyor olacağız. Mevcut Sonata’nın 1.6 ve 2.0 litrelik turbo motorları aynı düzene sahip bulunduğu amacıyla dört çıkışlı egzoz sistemini görmeyi de bekleyebiliriz.

Ön bölgede ise Sonata’nın “basamaklı” ızgarasını daha şık farlarla çevrelenmiş durumda, yani makyajlı tasarım, tıpkı son nesil i30’daki gibi yenilenmiş sedan da tampona birleşik edilmiş dikey gündüz farlara sahip olacak.

Şu anda Sonata serisinin en kuvvetli motoru, 245 beygirlik 2.0 litrelik turbo motor. Bu motorun gücü, çift kavramalı yedi ileri otomatik şanzıman vasıtası ile ön tekerlere aktarılmakta. Önceki rapor eder bu motorun, i30 N’de kullanılacak olan yeni 2.0 litrelik turbo motorla değiştirileceğini öne sürüyordu. Söylentilere göre bu motor en az 260 beygir üretecek ve Sonata 2.0T’yi daha da hızlandırmış olacak.

Hyundai’den resmi bir açıklama şimdilik gelmedi ama makyajlı 2018 Sonata’yı önümüzdeki aylarda görmeyi umuyoruz. CarAdvice, otomobilin Nisan ayında düzenlenecek olan New York Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağını iddia etmekte ama bunun kesinleşmesi biraz daha beklemek mecburiyetinde kalacağız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*