Mercedes-AMG C63 R Harika Olacak

Alman devi C63 S Coupe‘nin tahtını elinden alacak gibi duruyor.

Kaputunun altında yatan 510 beygir güçle Mercedes-AMG C63 S Coupe‘nin, ailenin en yüksek performanslı delegesi olarak kalacağını düşünüyorsanız biraz yanılıyor olabilirsiniz. Zira, gelen haberlere göre hazırlanan R versiyonu bu vasıtada her anlamda daha çoğunu sunuyor olacağa benziyor. Firma, “Black Series” logosunu diriltmek yerine AMG GT‘ye uyguladığı gibi yüksek performanslı bu araca da “R” ekini hediye edecek.

C63 S daha evvelce fotoğraflanmıştı ve bu hadise ileride pazara çıkabilecek muhtemel bir “R” modelinin habercisi olarak bizlere yansıdı. Daha ilgi çekici bir aerodinamik kite sahip olan otomobilin temellerini paylaşan S alternatifi katiyen yavaş sayılamaz zira 100 km hıza 3.9 saniyede ulaşabilen otomobilin maksimum hızı 290 km’de sınırlandırılmıştı.

Bu bilgiler daha da geliştirilmek isteniyorsa R versiyonu daha aerodinamik bir gövdeden çoksına gereksinim duyuyor olacak. S versiyonunda sarfedilen 510 beygir güç, 700 Nm tork üretebilen çift turbo beslemeye sahip, 4 litre hacimli V8 motorun tasarlanmış bir opsiyonuna sahip olması beklenilen otomobil söylentilere göre aşağı yukarı 100 beygir daha güçlenip E63 S‘in kaputunun altında yatan güce sahip olabilir. Bu hadise gerçekleştiği takdirde ise C63 R, E63 S‘in dört tekerlekten çekiş sistemine ve 9 ileri vitesli otomatik şanzımanına da kavuşabilir.

BMW M4 GTS hamlesine yanıt olacak bu otomobilin ağırlığının azaltılacağı da iddialar arasında konumunu almakta ve hem de daha fonksiyonel bir kasa alternatifi olan sedanın da R modifikasyonuna uğrama olsılığı bulunmakta. Dört kapılı bu aracın tanıtılması ise 2019 model senesini bulacak gibi gözükmekte. Bu aracın anahtar teslim fiyatı euro kur artışına bağlı olarak her gün büyük bir servet olma yolunda ismim ismim ilerlemekte durumuyla bu yeni R Coupe‘nin tahmini fiyatının S serisi fiyat alternatifinden aşağı yukarı %30 daha çok olması beklenmekte.

NOT: Fotoğraflar 2017 Mercedes-AMG C63 S Coupe modeline aittir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*