Nissan Juke EV Yakında Bizlerle

Japon devi Nissan sevilen Juke modelini tamimiyle yenilemenin yanı sıra bir de hibrit güç ünitesi armağan ediyor.

2017 senesinde yeni bir Juke tanıtacağı geride bıraktığımız sene Temmuz ayında aktaran Nissan bu iddiaları boşa çıkarmadı ve 7 yaşında olan SUV modelinin en yeni durumunu 2017 Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtacak. Otomobil severler kapılarını sonbaharda açacak olan etkinlikte Japon devi Nissan, Juke e-Power isimli konseptini bizlere tanıtacak.

Car & Driver‘a göre yenilenmiş Juke, dizayn konusu ile ilgili 2015 senesinde tanıtılan radikal Gripz konseptinden de izler taşıyor olacak. Kompakt model Note e-Power‘daki hibrit güç ünitesini kullanacak olan crossover modelinde üç silindirli 1.2 litrelik benzinli motora güç jeneratörü ve bir dönüştürücü eşlik ediyor olacak. Juke e-Power‘da samimi yanmalı motor, bir jeneratör gibi çalışacak ve bu sayede elektrik motorunu besleyecek.

Juke e-Power‘da, Chevrolet Volt ve Toyota Prius Prime‘da görülen plug-in alternatifi sunulmayacak. Benzinli motor, elektrik gücünün üretiminin tamamından mes’ul olacak. Şimdiki Leaf modelinde yer alan batarya ünitesinin 20’de 1’i boyutta olan hücre demeti, iç mekanı kısıtlamamak adına ön koltukların altına gömülecek.

Tokyo’da yalnızca bir konsept olarak tanıtılacak Juke e-Power‘ın üretime girme olasılığı ise son derece yüksek. Türkiye’de gerektiğince sevilen crossover modelinin hibrit versiyonu büyük olasılıkla ülkemizde de pazara sürülecektir ancak fiyatın ne kadar olacağı henüz gizemini korumakta. Tahminlere göre, çevreyi araçların rağbet gördüğü Amerika Birleşik Devletleri’nde Juke e-Power‘ın aşağı yukarı 77,800 TL seviyesinde bir etiket taşıyacak.

Nissan, Tokyo Otomobil Fuarı’nda Juke e-Power konseptinin yanısıra Z konseptini de sergileyecek. 370Z‘nin yerine geçecek olan spor aracı temsil eden konseptin kaputunun altında Infiniti Q60 Red Sport‘ta 400 beygir ve 475 Nm güce sahip çift turbolu, 3.0 litrelik V6 motorun yer alacağı da söylentiler arasında. Tokyo Otomobil Fuarı, 28 Ekim 2017’de kapılarını açacak.

5 yorum

  1. Nissan benim favorim arkadaş. Kim ne derse desin şaşmam bu arabadan

  2. Harika bir araç

  3. Yerli arabalar ben en çok bu arabayı beğeniyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*