Skoda, EV Konseptini Şanghay’a Götürecek

Geçtiğimiz sene Cenevre’de tanıtılan plug-in hibrit VisionS elektrik sinyallerini vermişti.

Skoda, geride bıraktığımız sene Cenevre’de sunduğu plug-in hibrit VisionS konseptiyle “Geliyoruz!” mesajı vermişti ve tamamiyle elektrikli ilk Skoda modeli de söylentilere göre 2020’de ya da 2021’de bizlerle olacak. İçten yanmalı motordan tamamiyle kurtulacak yeni bir konsept hazırlayan marka, bu aracı Nisan ayının ikinci %50 sinde kapılarını açacak olan Auto Shanghai 2017‘ye götürecek. Duyurusu firmanın AR&GE patronu Christian Strube doğrulusunda oluşturulan konseptin geliştirilmesi ise dizayn stüdyosunda sürdürülmekte.

Araca dair çok çok verimiz olmasa da konseptin, önümüzdeki senelarda Volkswagen Grubu‘na ait çoğu elektrikli modele ev sahipliği yapacak olan yeni MEB platformunda üretileceğinden nerdeyse tamamiyle eminiz. Strube, bahsi geride bıraktığımız aracın “teknoloji dolu ve aslında duygusal” bulunduğunu belirtti. “Duygusal” terimi mühim çünkü bu söylem, Çin’de göreceğimiz aracın VisionS gibi bir SUV olmayacağına işaret etmekte, yani açıklamalardan anlaşıldığı kadarıyla Şanghay’da daha heyecan verici bir otomobille karşılaşma olsılığı bir hayli yüksek gibi.

Skoda‘nın elektrik destekli ilk modeli ise 2019 senesinde pazara sürülecek olan Superb plug-in hibrit olacak. Bundan kısa bir vakit sonra samimi yanmalı motor ve elektrik motor birleşimi, SUV modeli Kodiaq‘ta da kullanılıyor olacak.

Çek Cumhuriyeti odaklı marka, 2017 senesine yeniliklerle girdi. Citigo ve Rapid modelleri makyajlanırken, geride bıraktığımız sene tazelenen Octavia‘nın en çevik türevi RS 245 ile Kodiaq‘ın Sportline ve Scout paketleri bizlerle buluşturuldu. Markanın bu sene izlediği yenilik trendi, büyük olasılıkla Eylül ayında kapılarını açacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkmaya hazırlanan ikinci kuşak Yeti ile devam edecek.

Tüm şunlar göz önüne alındığında Skoda’nın aslında görkemli işler yapmakta bulunduğu yadsınamaz bir gerçek olarak karşımıza çıkmakta.

NOT: Görseller 2016 Skoda VisionS konseptine aittir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*