Skoda Karoq Neredeyse Hazır

İlk olarak aracın ufak bir Kodiaq‘tan çoğu olduğunu söylememiz mümkün.

Skoda, istikbal Perşembe günü Stockholm’de yapılacak olan resmi lansmana kadar heyecanımızı alabilmek istiyor gibi ve bu amaçla de yeni crossover modelinin birtakım fotoğraflarını bizlerle paylaştı. Yeti‘nin gitmesine üzülüyoruz, evet, ama Çek üreticinin, bu aracı, büyük kardeş Kodiaq‘tan değişiklaştırma çalışmalarını da başarılı bulmuyor değiliz. Farklılıklar o kadar da göze batmıyor olsa da çoğumuz Karoq‘un, Kodiaq‘ın %75 küçültülmüş bir versiyonu olduğunu düşünmekteydik.

Şimdiye kadar gördüklerimize göre aracın üst farları Kodiaq‘ınkinden genişken alt farlar da tekrardan şekil verilmiş durumda. Arkada yer alan LED stopların da değişik göründüğünü ve daha kısa yapılı olduklarını söylemek mümkün. Bunlar ufak değişiklikler olsa bile Yeti‘nin deli dizayn detayları bundan sonra yok… Durum bu tür olsa bile Karoq‘un şuandan segmentinde kuvvetli bir yarışmacı olacağını söylemek de mümkün.

İç tarafa geçildiği vakit tamamiyle dijital bir gösterge paneli görüyoruz ki bu, Skoda adına bir ilk. Hem de elektrikli park freni ve piyano siyahı kaplamaların da donanımda bulunduğunu belirtmeden olmaz. Skoda‘nın, makyajlı Octavia ve Kodiaq‘ta gördüğümüz, firmanın en son kuşak bilgi-eğlence sistemlerine ev sahipliği yaptığını söylememize de lüzum yok sanırım. LED ambiyans aydınlatması da görülen detaylar arasında ve bu özelliğin 10 değişik renkte sunulacağı da şuandan bilinmekte.

Volkswagen doğrulusunda sahip olunan Mladá Boleslav odaklı firma dört tekerlekten çekiş planlı ve 7 ileri vitesli, çift kavramalı, yarı otomatik şanzımana sahip bir modeli numune olarak gösterse de müşteriler, önden çekiş ve manuel şanzımanlı daha ucuz Kodiaq modelleri de alabilecek. İki benzinli ve üç dizel motor alternatifi sunacak olan vasıtada grubun yeni motoru 1.5 TSI Evo da vazife yapacak.

Artık Skoda modellerinde görmeye alıştığımız üzere Karoq da iç mekanda geniş bir hacim sunuyor olacak. Bagaj hacmi 521 litre olarak belirtiler aracın arka koltuk sırtlıkları yatırılarak bu hacim 1.630 litreye ulaştırılabiliyor. Daha da çok hacim dilerseniz arka koltukları yerlerinden sökebilir ve 1.810 litre elde edebilirsiniz ki bu da aracı nerdeyse bir vana çeviriyor.

18 Mayıs’ta yapılacak lansmanı ardından Skoda Karoq, 2017’nin ikinci %50 sinde Avrupa pazarlarında satışta olacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*