Tesla’dan flaş yenilik!

Tesla geride bıraktığımız hafta yayınladığı Otopilot Versiyon 9 güncellemesiyle vasıtalarına çoğu özellik getirmişti.
Tesla’nın bu ay ilk haftalarında vasıtaları amacıyla yayınladığı Otopilot Versiyon 9; yolu izleyen vasıta içi kamera, vasıta park durumunda iken oyun oynayabilme ve navigasyon sistemine yönelik güncellemeler içeriyordu. Bir blog gönderisinde meydana çıkan bilgiler, Tesla’nın yeni Otopilot Versiyon 9 güncellemesini takip eden ek güncellemenin içeriğini meydana koydu.
Tesla’nın dediğine göre; vasıtalar şerit değiştirme önerileri, şerit değişikliği, tâli yol önerileri, otoyoldan çıkış önerileri gibi rota seçeneklerini sürücü gözetiminde dşayetlendirerek kendi kendisine bu yollara yönelebilecek. Tamamen bağımsız bir sürüş tekrar de sağlanmayacak. Tesla’nın vasıtaları bu seçenekleri sürücünün ekranında belirtecek ve şayet sürücü buna onay verirse vasıta tavsiye edilen prosedürü gerçekleştirecek.

Tesla bu güncellemenin sonrasında sürücüleri tekrar de ilgilerini yola ve sürüşe vermeleri konusu ile ilgili uyardı. Güncelleme ile gelen “öneri” özelliğinin nasıl kullanılacağı konusu ile ilgili bir video da paylaşan Tesla, sürücülerinden gerektiğince olumlu geri bildirimler aldı. Tesla’nın Otopilot sistemi çevresini sahip olduğu; kameralar, sensörler ve radar ile algılamakta ve bunlardan topladığı verileri kullanarak aracı doğru şekilde yönlendirmekte.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*