Toyota’nın abonelik sistemi hakkında bilgiler

Japon otomobil yapımcısı Toyota, Kinto isminde abonelik sistemini duyurdu. Bu sistem Volvo’nun abonelik sistemine benzer şekilde çalışacak görünüyor.
RoadShow’un haberine göre Toyota, abonelik sistemini 2019’da yaşama geçirmeye hazırlanıyor. Japon firma konuyla alakalı resmi açıklama yaptı. Bu sistem birtakım eleştirmenler doğrulusunda gayet avantajlı görülüyor. ABD gibi detaylı pazarlarda abonelik sistemi gerektiğince popüler.

Tüketiciler, aylık bir ücret ödeyerek ve karşılığında istedikleri aracı kullanabilecekler. Aylık ücret vergi, sigorta ve bakımları da kapsıyor. Fakat kilometre kısıtlamasının olup olmayacağı ise belli değil.

Bununla beraber Kinto’da, Volvo’nun sisteminden değişik olarak, müşteriler istediği vakit ya da gereksinimi kalmadığında, aracını değiştirebilecek ya da geri iade edebilecek. Toyota Başkanı Akio Toyoda yaptığı açıklamada, bu hali kabul etti.

Toyota’nın abonelik servisi Kinto, 2019’da hizmete sunulacak ve belirli bir süreliğine Tokyo ile sınırlı olacak. Eğer abonelik sistemi istenildiği şekilde giderse, hizmet Japonya dışında başka ülkelere de gelebilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*