Volkswagen Golf R – Performance Package

Volkswagen, geçen ayın başında düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı’nda makyajlı Golf R‘ın opsiyonel Performance Pack‘e sahip bir versiyonunu bizlerle paylaşmasının sonrasında gelmiş işlemiş en kaslı Golf R sürümüne gelen paketin hünerlerini de yayınladığı teaser vasıtasıyla sergilemişti. Aynı videonun uzun hâlini sunan marka, paket kapsamındaki parçaları ayrıntılı bir şekilde göstermekte.

Performance Package‘ta nelerin yer aldığını merak edenler amacıyla kısa bilgi vermek gerek görülürse ön tampona eklenen yeni hava perdeleri, daha şık yan marşpiyeler ve motorsporlarından türetilen bir arka difüzör giriş amacıyla yeterli olacaktır. Arka bölgede ise yere basma gücü sayısını 20 kg (196.2 N) arttıran bagaj üstü bir spoiler yer almakta. Kaputun altında yatan 2.0 TSI motorun hızlenme gücünü yavaşlama performansına da yansıtmak adına fren kaliperlerinin ebatı 431 mm’ye çıkarılmış durumda. Araca paketle beraber getirilen en mühim eklentilerden birisi ise ağırlığı 7 kg düşüren Akrapovic marka titanyum egzoz sistemi gibi gözükmekte.

Teaser videosunda dijital gösterge panelinde maksimum hız sayısal değeri 267 km olarak görülüyor, bu hususta standart Golf R‘ın maksimum hızının 250 km ile sınırlı olduğunu bildirmekte yarar var. Firma mühendisleri limitörü esnetmenin yanı sıra amortisörleri de elden geçirmiş durumda. Bunun yanı sıra daha sert süspansiyon ayarları yardımıyla dört tekerlekten çekişli mega-hatch yere daha da yaklaştırılmış.

Volkswagen yaptığı bildirimde Performance Package seçeneğine sahip Golf R‘ın normal modelden daha sonra pazara sürüleceğini belirtti. R400 konseptinin üretime girmeyeceği net olarak bilinmekte, yani yakın istikbal amacıyla konuşursak Golf R Performance Pack, piyasadaki en ateşli Golf modeli olacak gibi gözükmekte.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*