Volkswagen T-Roc 2019’da Amerika’da

Avrupa versiyonu ise sene ortamında 4Motion seçeneğiyle bizlere sunulacak.

Volkswagen, yedi koltuklu Tiguan ve daha büyük olan Atlas modellerinin sonra SUV ve crossover hamlesini yeni bir kompakt model ile sürdürmeyi planlamakta. Yaklaşık üç sene kadar T-Roc konseptiyle sergilenmiş olan model, Avrupalı otomobil severlerin karşısına Ağustos ayında çıkacak. Yani, VW T-Roc büyük olasılıkla Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yer alıyor olacak.

T-Roc‘un Avrupa’nın yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri’nde de piyasaya sürüleceği de varolan iddialar arasında. Automotive News dergisi de Wolfsburg’a yakın bir kaynaktan edindiği bilgiye gönderme yaparak aracın bu ülkeye 2019’da giriş gerçekletireceğini belirtti.

Büyük olasılıkla değişik bir isimle piyasaya giriş yapacak model, yukarıda bahsetmiş olduğumuz aks uzaklığı uzatılmış Tiguan‘ın altına yerleşecek. Modelin üretimi yeri amacıylase birkaç değişik lokasyondan söz edilmekte. Bunlardan birisi A.B.D. versiyonu Passat ve Atlas‘ın üretiminin yapıldığı Chattanooga fabrikası iken başka alternatif Beetle, Jetta ve Golf‘e ev sahipliği yapan, Meksika’daki Puebla tesisi.

Automotive News‘un haberine göre T-Roc, Volkswagen‘in Avrupa amacıyla üretilecek modelleri imal edeceği Portekiz’deki Palmela fabrikasından A.B.D.’ye ithal edilecek. Volkswagen‘in resmi “personel dergisi”nde MQB platformundan çıkacak modelin 2017’nin ikinci %50 sinde üretileceği belirtilmekte. Volkswagen‘in Portekiz tesisinde Seat Alhambra ve Volkswagen Sharan‘ın yanı sıra Scirocco modelleri de üretilmekte.

Volkswagen‘in crossover yelpazesi, 2016 T-Cross Breeze konseptini asli alacak olan ve Polo‘dan türetilecek kompakt model ile daha da genişleme olanağı bulacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*