Yeni Mercedes A Serisi Tanıtıldı

Yeni A serisi yenilendi
Premium Kompakt sınıftaki dişli rakipleri karşısında başarı gerçekleştiren Mercedes A Serisi geride bıraktığımız zamanlarda yenilendi.

Güncellenen A serisi’nin aks uzaklığı 30 milimetre genişliği ise 14 milimetre büyütüldü. Her geride bıraktığımız gün segmentlerin boyutlarının arttırılma furyasına Mercedes A serisi ile katılmış durumda. Birçok yenilik sahibi olan ve Mercedes ekibi’nin kullanıcı yorumlarını öneme alarak yaptığı çalışmalar bu yazımızda.

4. Nesil’ine kavuşan Mercedes A Serisi genişleyen dış ölçüleriyle beraber iç mekanda diz uzaklığı ve arttırılan bagaj hacmi elde etti. İç mekandaki ferahlık net bir biçimde gözükmekte. Otomobildeki ana değişimler süspansiyon sistemindeki güncellemeler, iç mekandaki değişim ve motor şanzıman güncellemeleri olarak başlıklandırılabilir.

Mercedes’in şikayet aldığı husus arka amortisör düzeneğinin sert ve gürültülü çalışıyor olmasıydı. Mercedes bu bozukluğu 4. nesil ile büyük ölçüde gidermiş ve otomobil içersinde hissedilebilir civarda sessizleştirmeyle tüketicilere sunmuştur.

İç mekanda gösterge paneli olarak büyük dijital ekranlar kullanılmış. E serisinden aşina olduğumuz bu sistem 7 inç ve 10.25 inç olmak üzere 3 opsiyon paketine sahip. İç mekandaki radikal değişim yeni kasada en ilgi çeken kısım oluyor. Otomobilin amacıylae bindiğinizde kolaylıkla hissedebilyorsunuz.

Benzinli motoruna downsizing uygulayan mercedes 1.6 litreden 1.4 litreye düşürerek hatrı sayılır bir güç artışı sağlamıştır. Mercedes’in kullandığı bu ufak hacimli turbo beslemeli benzinli motor, Renault ile ortak bir şekilde geliştirilmiştir. Aynı vakitte Renaulttan alındığı tanınan dizel ünitelerde güncellenmiş halde. 2 litrelik turboşarjlı benzinli motoru ise Ötv bozukluğundan ötürü Türkiye’de görebileceğimizi pek sanmıyoruz. 221 hp-350nm gücünde bu ünite daha çok Avrupa piyasası amacıyla geliştirilmiş durumda. Yüksek satış rakamları yakalayan 1.5 litrelik dizel ünitenin ise 7 ileri çift kavrama şanzıman ile sunulacağı belirtiliyor.

Mercedes’in teknolojiyle donattığı Yeni A serisi rakiplerinin önünde bir donanıma sahip. Bir çok duyarga ile çevrelenmiş A serisi aynı vakitte opsiyon olarak aktif süspansiyon sistemi ve çoğu fonksiyonel donanım sunmakta.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*