Yenilenmiş C-Elysee Türkiye Yollarında

Sevilen Fransız modeli C-Elysee, Türkiye yollarına girdi ve aracın donanımında da iyileştirmelere yer verildi.

Citroen‘in C-Elysee modeli 2012 senesinde bizlere tanıtılmıştı ve o zamandan bugüne sevilen bir model durumunu almasının sonrasında geride bıraktığımız sene makyajlanmıştı. ÖTV oranları belli olduktan ve liranın dalgalanması durduktan sonra Türkiye’de satışına başlanan otomobil tazelenmiş ön görünümüyle dikkatleri üstüne çekmekte.

Üretimine başlanmasının üstünden aşağı yukarı 5 sene geride bıraktığımız otomobil aşağı yukarı 400.000 adetlik satışa ulaşıp markanın başarılı modeller arasına girmeye oldukça hak kazandı. Makyaj sonrasında değişen görünümle beraber koltuk ergonomisi ve süspansiyon sistemi elden geçirilmiş durumda.

Yeni ön tampon ve ızgara, üç ebatlı arka LED far grubu, değişik tasarıma sahip 16 inç çaplı jantlar ve yeni beden renkleriyle güncellenen otomobilin iç mekanında Apple CarPlay özellikli, 7 inç büyüklüğünde dokunmatik ekran gibi yaşamı basitleştiren donanımlar yer almakta.

Türkiye sektöründe bugüne kadar 46.000 adedin üstünde satışa ulaşan otomobil markanın Türkiye piyasasındaki en tanınmış modeli üç değişik donanım ve iki motor opsiyonuna sahip olan yeni Citroen C-Elysee’nin fiyatı ise benzinli motorda 59.500 TL’den başlamakta.

Performansa dair donanımlara baktığımız zamansa makyajlı Citroen C-Elysee’de bir benzinli bir de dizel motor opsiyonunun bulunduğunu görmekteyiz. 1.6 e-HDi motor 92 beygir güç ve 230 Nm tork sunarken ortalama yakıt kullanımı 4,1 lt/100 km olarak belirtiler aracın fiyatı bu motorla 69.300 TL seviyesinden başlamakta. 1.2 litre hacimli, benzinli Puretech motor ise 82 beygir güç ve 117 Nm tork üretmekte ve resmi yakıt tüketim ortalaması 4,9 lt/100 km.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*