Yerli otomobilimizin CEO’su ilk sefer konuştu

Mimarlar ve Mühendisler Grubu doğrulusunda düzenlenen 3. Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi’nde Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu CEO’su Gürcan Karakaş, ilk kez proje ile ilgili konuşma yaptı. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı M.Fatih Kacır’ın yönetmekte olduğu Sanayinin Dönüşümü: Yapay Zeka, Robotlar ve Nesnelerin İnterneti konulu panelde konuşan TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, üstüne çalıştıkları projenin büyük bir fırsat penceresi açtığını söyleyerek çok kaynak harcamadan elimizdeki kaynakları değerlendirerek fark yaratabiliriz dedi.

MENZİL PROBLEMİ ORTADAN KALKIYOR

Elektrikli araçlarda menzil bozukluğun çözülmek üzere olduğunu altını çizen Gürcan Karakaş, “Otonom sürüş yeni bir hayat kısmı yaratmaya aday. 2030’dan itibaren dünya nüfusunun yüzde 60’ının şehirlerde yaşayacağı biliniyor. Bugün ufak bir kitlenin konuştuğu otonom sistemler ve nesnelerin interneti gibi konular kısa bir vakit sonra tıpkı akıllı telefonlar gibi geniş kitlelerin dikkatini çeker duruma gelecektir” açıklaması yaptı.

Karakaş, “Bizim kimseyi kopyalamaya gereksinimiz yok. Bazıları Japonya bazıları Kore’yi numune veriyor. Ama bizim bunlara gereksinimiz yok, zira bu ülkelerin yola çıktığı vakitnin şartları farklıydı, bugün bambaşka bir vakitte yaşıyoruz. Otomobilden daha çoğunu gerçekleştirme üzere yola çıktık. Bir ulaşım teknolojileri ekosistemi oluşturma hedefindeyiz” dedi.

BÜYÜK FIRSATLAR BULUNUYOR

Türkiye’nin Otomobili Projesi’nin Türkiye amacıyla büyük bir fırsat olduğunun altını çizen Karakaş, “Cep telefonlarında yaşanan proses kısa bir vakit sonra otomobillerin başına gelecek.

Akşam’ın haberine göre yeni bir fırsat penceresi açılıyor ve tüm yeni başlayan oyunculara da yer var. Elimizdeki kaynaklarla ve çok harcamadan mühim bir fark yaratabiliriz” açıklaması yaptı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*